Yıldız Sunta alacaklılarını çağırıyor

Kocaeli haber...Ekonomik nedenlerden ötürü üretimi durdurarak üretime ara veren  Yıldız Sunta fabrikasının alacaklılarına çağrı yapıldı

Kocaelihaber... Türkiye’nin en büyük 250 firmasından biri olan Yıldız Sunta geçtiğimiz sene ekonomik nedenlerden dolayı üretimi durdurarak konkordato ilan etmişti. Konkordatodan dolayı fabrika işçilerinin maaşları da ödenmemişti. Bu yüzden firma 6 Mayıs 2019’da 645 işçisi ile yollarını ayırmıştı.

ÖNEMLİ BİR DUYURU

Geçtiğimiz ekim ayında ise Yıldız Entegre firması tarafından satın alındı. Kocaeli 1.Asliye Ticaret Mahkemesi tarafından da önemli bir duyuru yayınlandı. Mahkeme firmadan alacağı olanların başvuruda bulunmalarını istedi.

KESİN MÜHLET İÇERİSİNDE

Mahkeme tarafından yayınlanan ilanda şu ifadelere yer verildi:
Kocaeli Ticaret Sicil Müdürlüğünün 21113-29561 sicil numarasında kayıtlı “Uzunbey Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No:45 41180 Kartepe /KOCAELİ”  adresinde faaliyet gösteren YILDIZ SUNTA MDF ORMAN ÜRÜNLERİ SANAYİ TESİSLERİ İTHALAT İHRACAT VE TİCARET A.Ş.’ne, Kocaeli 1. Asliye Ticaret Mahkemesinin 2019/233 E. sayılı dosyasında 21/08/2019 tarihinden itibaren 1 yıllık kesin mühlet verilmiş; mahkemenin 18.11. 2020 tarihli ara kararı ile bir yıllık kesin mühletin, 18/11/2020 günü saat 12:50'dan itibaren ve üç (3) ay süre ile uzatılmasına karar verilmiş, ve Hukukçu Ata ALKIŞ, Yeminli Mali Müşavir İbrahim HAK, Muhasebe Doçenti Doç.Dr.Cemkut BADEM’den oluşan heyetimiz,  kesin mühlet içerisinde konkordato komiser heyeti olarak görevlendirilmiştir.

ALACAKLARINI BİLDİRMELERİ İÇİN DAVET

İİK md. 299 uyarınca alacaklılara alacaklarını bildirmeleri için davet gerçekleştirilmiş (İşbu alacaklıları alacaklarını bildirmeye davet ilânı, Basın İlan Kurumunun Resmi İlan Portalında, Ticaret Sicil Gazetesinde yayımlanmış, ayrıca Kocaeli 1. Asliye Ticaret Mahkemesinin 2019/233 E. sayılı dosyasına da sunulmuş olup, söz konusu davet ilânlarında, İİK md. 299 f.1, c.3 gereğince alacaklarını bildirmeyen alacaklıların, bilançoda kayıtlı olmadıkça konkordato projesinin müzakerelerine kabul edilmeyecekleri ihtaren bildirilmiştir. Alacak kayıtlarının tamamlanmasından sonra İİK md. 300 uyarınca alacak kayıtları hakkında borçlunun beyanları alınmış, alacak kayıtları üzerindeki tahkikat tamamlanmış, çekişmeli alacaklar hakkındaki raporlar mahkemeye sunulmuş, Konkordato Komiseri ve Alacaklar Kurulu ile bunların görevleri başlıklı İİK md. 290 düzenlemesinde yer alan görevler yerine getirilmiştir.

ALACAKLILAR VE İMTİYAZLI ALACAKLILAR

Komiser Heyetimizce İİK md. 301 ve İİK md.308/h uyarınca 15 Ocak 2021 Cuma günü saat 09.00-10:00 saatleri arasında Uzunbey Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No:45 41180 Kartepe /KOCAELİ adresinde bulunan Yıldız Sunta MDF genel merkezinde borçluların konkordato projesini müzakere etmek üzere rehinli alacaklar ve imtiyazlı alacaklara ilişkin alacaklılar toplantısı yapılmasına karar verilmiştir.

15 OCAK 2021'DE

Komiser Heyetimizce İİK md. 301 uyarınca 15 Ocak 2021 Cuma günü saat 10:30-14:30 saatleri arasında Uzunbey Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, No:45 41180 Kartepe /KOCAELİ adresinde bulunan Yıldız Sunta MDF genel merkezinde borçluların konkordato projesini müzakere etmek üzere adi alacaklara ilişkin alacaklılar toplantısı yapılmasına karar verilmiştir.

7 GÜN İÇERİSİNDE

İİK md. 301 çerçevesinde alacaklıların alacaklılar toplantısından önceki yedi gün içerisinde, Kocaeli 1.Asliye Ticaret Mahkemesi kaleminde dava dosyası, konkordato projesini ve diğer tüm belge inceleyebilecekleri, projeyi müzakere edip oy kullanabilecek alacaklıların yukarıda belirtilen yer ve günde gerçekleştirilecek toplantıya katılarak kabul/ret beyanında bulunabilmeleri için toplantıya bizzat veya yetkili temsilci vasıtasıyla katılmaları; alacaklı çoğunluğunun dikkate alınmasında İİK md. 302 düzenlemesinin dikkate alınacağı, katılacak alacaklıların yanlarında kimliklerini, tüzel kişilerde ise noter onaylı imza sirküleri, temsilci olarak toplantıya katılacak avukatlar bakımından HMK m. 74 uyarınca ÖZEL YETKİ içeren vekaletname aslını veya onanmış bir örneğini, tüzel kişi temsilcileri bakımından noterde düzenlenmiş imza sirküleri aslını, diğer yasal veya iradi temsilciler bakımından temsil yetkisini gösteren resmi belge aslını, bu belgelerin Komiserliğe tevdi edilmek üzere “aslına uygundur” ibaresi içeren imzalı bir adet örneğini ve ayrıca kimlik teşhisine yarar resmi bir belgeyi (nüfus cüzdanı, ehliyet, baro kimliği v.b.) yanında getirmeleri gerektiği; yetkili temsilci olduğu anlaşılamayan kişilere alacaklılar toplantısı sırasında oy hakkı tanınmayacağı, İİK m. 302/VI uyarınca toplantının bitimini takip eden yedi gün içinde gerçekleşen iltihakların da kabul olunacağı;

ÖNCEDEN RANDEVU ALMAK KOŞULU

Yedi günlük iltihak süresinde katılmak isteyenlerin, “Cevizli Mah. Keşan Sok. No:3/10 Kartal, İstanbul” adresinde COVID-19 salgını tedbirleri kapsamında 0532 425 15 60 numaralı telefondan önceden randevu almak koşulu ile 11:00 – 13.00 saatleri arasında, bizzat katılabilecekleri ilân ve ihtar olunur. Konkordato Komiser Heyeti”

30 Ara 2020 - 13:07 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Tüm Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Tüm Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Tüm Kocaeli editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Tüm Kocaeli değil haberi geçen ajanstır.Kocaeli Markaları

Tüm Kocaeli, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (262) 239 39 55
Reklam bilgi