İşte Türk Ocakları’nın yeni yönetimi

Türk Ocakları Kocaeli Şubesi’nin 17’nci Olağan Genel Kurulu bugün İzmit Fuar İçi Dr. Şefik Postalcıoğlu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Mevcut Başkan Yücel Alpay Demir başkanlık görevini Mustafa Arha’ya devretti.

Busenur Küpeli
Busenur Küpeli Tüm Haberleri

Türk Ocakları Kocaeli Şube Başkanı Yücel Alpay Demir geçtiğimiz haftalarda 7 yıldır sürdürdüğü başkanlık görevini bırakacağını açıklamıştı. Başkan Demir yerine gelecek ismin ise başkan yardımcısı olan Mustafa Arha'nın olacağını bildirmişti. Bu kararın ardından Türk Ocakları Kocaeli Şubesi’nin 17. Olağan Genel Kurulu bugün İzmit Fuar İçi Dr. Şefik Postalcıoğlu Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi. Pandemi kurallarına dikkat edilen genel kurulda 7 yönetim kurulu, 3 denetim kurulu, 3 üst kurul delegesi ve 25 kişilik Hars Heyeti de belirlendi. Kocaeli’yi Ankara’da temsil edecek üst kurul delegesinde 3 kadın üyeye yer verilmesi ise dikkat çekti.


“100 YIL DAHA ÖMRÜM OLSA”


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan genel kurulda kürsüye çıkan mevcut Başkan Yücel Alpay Demir, “Türk Ocakları Kocaeli şubemizin 17. Olağan genel kuruluna hoş geldiniz. Her zaman yaptığım gibi son söylemem gerekeni yine en başta söyleyeyim, hiçbir yere gitmiyorum.100 yıl daha ömrüm olsa bu şerefli görevi ömrümün sonuna kadar sürdürmek, her girdiğim ortamda Türk Ocağı başkanı olarak karşılanmak, ilgi, alaka sevgi ve saygı görmek ve şehrin ileri gelenlerinden biri sayılmayı inanın hep isterim” dedi.


“TÜRK OCAĞI BAŞKANLIĞINA DOYMADIM”


“Türk Ocağı başkanlığına doydun mu derseniz, inanın doymadım” diyen Demir, “İnanın başkanlık yaptığım 7 yıl boyunca da gördüğüm bu tarifsiz muhabbet ve sevgiyi eminim ki benim gibi her Türk Milliyetçisi görmek ve tatmak ve bu destek ile güzel hizmetler üretmek ister.Bende ‘Ben bu onurlu görevi en az benim kadar ehil ve layık dava arkadaşlarıma devretmek istemezsem,vazgeçmezsem nasıl olur’ diye düşündüğüm için kendisi istemedikten sonra yerine geçilemeyecek ve aslında devretmesi de beklenmeyen tüm başkanlara örnek olmak için Ocak başkanlığı görevimi,bu Ocağa en az benim kadar emek veren, en az benim kadar layık dava arkadaşlarıma devretmenin mutluluğu huzuru ve gururu ile huzurlarınıza geldim” diye konuştu.


“MAKAMLAR ALIŞKANLIĞA DÖNÜŞMESİN”


Makamların gelip geçici olduğunu vurgulayan Demir, “Bence; sivil toplum kuruluşu ve ya siyasi bir partide hizmete başlar iken o görevin ve o makamın süresinin ne zaman dolacağı da en baştan konuşulmalı ve bu süreye sadık kalınmalı ki, sonradan darılma kırılma gücenme olmamasın.Makamlar alışkanlığa dönüşmesin.Bu duygu ve düşünceler doğrultusunda inanıyorum ki ben inşallah bugün de zararda değilim.Evet;şube başkanlığına yeniden aday değilim ama sadece şube başkanlığına aday değilim.Ocağımızın maddi manevi tüm zahmetlerine, tüm hizmetlerine, yeni başkanımız ve yönetim kurulumuz gibi, sizler gibi bende talibim.Sadece birkaç yıl değil, inşallah ömrümün sonuna kadar talibim” ifadelerini kullandı.


“İLK GÜNKÜ AŞK İLE”


En büyük duası ve amacının başkan olmadan da başkan sorumluluğu ile hizmet edilebileceğini önce kendine ispat etmek olduğunu söyleyen mevcut Başkan Demir,“Bu kongreden sonra ocağımızın hars heyeti görevi ile gençlerimize, milli kuruluşlarımıza, Türk Milliyetçiliği fikri ile şehrimizin sosyal ve kültürel alanda bize ihtiyaç duyduğu maddi manevi her konuda Ülkücü fikir dünyasının bana kazandırdığı yetenek ve bilinç ile hizmet etmeye bu sorumluluğu idrak ettiğim oilk günkü aşk ile devam edeceğim” şeklinde konuştu.


“YEREL YÖNETİCİLER VE BASINA TEŞEKKÜR”


Kentin tüm kesimlerine tek tek teşekkürlerini sunan Demir, şu ifadelere yer verdi: “Bu vesile ile göreve başladığım günden bu yana Türk Ocağı faaliyetlerinin tamamına her şartta ve her ortamda izin vererek teveccüh gösteren,faaliyetlerimizi birleştirici ve faydalı bulan Valilerimize,Kaymakamlarımıza, yaptığımız tüm faaliyetlerimizde yanımızda olan basın açıklaması ve yürüyüşlerimizde güvenliğimizi sağlayan İl ve İlçe Emniyet Müdürlerimize, onların şahsında istihbarat, güvenlik büro ve çevik kuvvet çalışanı polis kardeşlerimizin tamamına, siyasi parti temsilcilerimize, sivil toplum kuruluşlarımıza, dernek, sendika, okul, kitap fuarı çalışanlarımıza ayrı ayrı teşekkür ederim”


“TÜRK OCAĞI VE AİLEME TEŞEKKÜR EDERİM”


“Bizi her faaliyetimizde sahiplenerek kamuoyuna duyuran, istisnasız her hizmetimizi halkımıza ulaştıran yazılı ve görsel basınımızın en başta emektar muhabirlerine, tüm gazete radyo ve televizyon çalışanlarımıza internet haber siteleri çalışanlarına, Türk Ocakları Şubemizin yönetim kurulu üyelerimize, ocaklı gençlerimize, kadınlarımıza ve son olarak gerek burs vererek gerek aidat ve bağış destekleri ile yanımızda olan ocağımızın tütmesi için bizim talep etmemize gerek kalmadan bağışlar yapan hayırsever,cömert eşime çocuklarıma anne babama kardeşlerime, dostlarıma, arkadaşlarıma, Türk Ocağı yönetim kurulu üyelerimize, cömert milli kuruluşlar birliği ve Türk Ocağı üyelerimize, cömert mesai arkadaşlarıma ayrı ayrı teşekkür ederim”


“ARANMAYI BEKLEMEDEN DESTEK OLACAĞIZ”


Demir, “Sizlerin gücü ve desteği olmasaydı bunları başaramazdık. O halde bu desteğinizi sadece Türk Ocağına değil şehrimizde faaliyet gösteren, Atatürkçü, Türkçü, Turancı, Cumhuriyetçi ve Ülkücü fikir hareketlerine, derneklere, sivil toplum kuruluşlarına da aktarın, çünkü bu kuruluşlar siyasetin gücünden ve devlet imkanlarından yok denecek kadar faydalanabilen mensupları yönünü siyasete döndüğü an yalnız kalan büyük zorluklar yaşayan yararlı cemiyetlerdir.Allah yardımcıları olsun demekle sorumluluktan kurtulamayız, Allah’ın emri ve izniyle biz yardımcı olacağız, biz destek olacağız. İçinde olacağız, dahil olacağız, cömert olacağız, aranmayı beklemeyeceğiz, arayacağız, istenmesini beklemeden helal kazançlarımızdan arttan zekatımızı hayrımızı bu kuruluşlara bağışlayacağız” diye konuştu.


“3 KONGRE DELEGEMİZ DE KADIN”


Kadına verdikleri önemi de belirten Demir, “Türk Milliyetçiliğine hizmetin sadece erkeğin görevi olmadığını, başarılı olmuş tüm kitle hareketlerinde en önde kadın gücü olduğunu anlatarak, erkek yada dişi olgusu yerine,sadece kişi olgusunu aşılamaya örnek olmaya gayret ettik.Bunu daha net bir şekilde göstermek için Kocaelimizi Ankara’da temsil edecek 3 kongre delegemizi hem hak ettikleri için hem de topluma bir konuda daha örnek olmak için ocaklı kadın yöneticilerimizden seçtik.Sosyal sorumluluk projelerini ve toplumsal sorunlar ile ilgilenmeyi ihmal etmedik” ifadelerini kullandı.


“ATATÜRK’ÜN YOLUNDAN ŞAŞMADAN YÜRÜDÜK”


“Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yoldan, kurduğu ülküden, gösterdiği amaçtan şaşmadan yürüdüklerini ifade eden Demir,“Ve bundan sonra da inşallah gençliğe ve geleceğe önem veren fayda sağlayan her hizmetin daha fazla içerisinde olacağız.Gönül coğrafyamıza daha fazla zaman ayıracağız. En kısa zamanda Afganistan’daki soydaşlarımızın ihtiyacı olan Su kuyularını açacağız, kurban bağışlarımızı ulaştıracağız, okullar açacağız, soydaşlarımızın çocuklarına sahip çıkacağız.Bunları geçmiş 7 yılda genel merkezimizin önderliği ve organizasyonları ile yaptık bundan sonra bu hayırlı işlere daha fazla dahil olacağız” dedi.


“GERÇEK AYDINLAR YETİŞTİRECEĞİZ”


Devamında Demir, “Birlik ve beraberliği daha fazla tesis etmek için farklılıklarımızı değil benzer yönlerimizi, ortak hassasiyetlerimizi öne çıkartacağız, yararlı cemiyetlerimiz ile güçlerimizi birleştirip gençlerimize sahip çıkmaya onlar için zaman, para ve enerji harcamaya daha onların herkesin niyetini bildiği zararlı cemiyetlerin tuzağına düşmemeleri, zararlı cemiyetlerin imkanlarına muhtaç olmamaları için daha fazla gayret edeceğiz.Toplumu ve değerleri ile sorunu olmayan mevki makam ve dünyalık derdi olmayan gerçek aydınlar gerçek münevverler yetiştireceğiz” dedi.


“HATALARIMIZDAN DERS ALACAĞIZ”


“Türk Milliyetçileri olarak, her tehdit ve tehlikeyi önceden görerek erken uyarı görevimizi siyasetçilerimizi birleştirme uyarma ikaz etme ve tedbir alınması için ikaz etme görevimizi, yerine getireceğiz. Hatalarımızdan, ders alacağız,ısrar etmeyeceğiz.En iyi bildiğimiz şeyi yani Türk Milliyetçiliği ülküsüne hizmeti, hep birlikte yapacağız.Kadınlarımızın gücünü ve enerjisini yaptığımız hayırlı işlere daha fazla dahil edeceğiz” ifadelerini kullandı.


“NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE”


Son olarak Demir, “Siyaseten her şartta kazanmanın getirdiği ve ötekileştirilmenin açtığı yaraları güven bunalımını, şiddete ve suça eğilimi, yoksulluk ve yoksunluk duygusunu, okumanın getirdiği ağır maddi zorlukları, bu şehrin cömert aydınları, münevverleri, vatan millet sevdalıları ve adil insanları olarak hep birlikte onaracak, tüm yaraları hep birlikte saracağız.Kavgasız, gürültüsüz, kaygısız ve güçlü Türkiye için hep birlikte çalışacağız.Hep birlikte çalışacağız, hep birlikte başaracağız.Çünkü Allah inananlarla beraberdir.Çünkü biz; Biz hep birlikte Türk Milletiyiz. Varlığımız Türk varlığına armağan.Bunu da zaten bütün dünya biliyor. Ne mutlu Türküm diyene” ifadelerini kullandı. Son olarak Demir, Türk Ocağı Şiiri’ni okuyarak konuşmasını sonlandırdı.

“ANT İÇERİM”


Demir’in ardından konuşan Türk Ocakları Kocaeli Şubesi’nin yeni Başkanı Mustafa Arh, “ Bundan sonra aynı ruh ve disiplinle devam edeceğime ant içerim” dedi.

MUSTAFA ARHA’NIN LİSTESİ


YÖNETİM KURULU ASİL LİSTE YÖNETİM KURULU YEDEK LİSTE

1- Mustafa Arha 1- Arif Demiralay
2- Sezin Türkkal 2- Erdem Uluğ
3- Taner Çetinkaya 3- Gürsel Süt
4- Şenol Karamus 4- Mustafa Uzan
5- Mustafa Çatalkaya 5- Berk Çetin
6- Aydan Aysen Ay 6- Alpay Çetin
7- Aysel Yılmaz Çetin 7- Gizem Yaprak Coşar


DENETİM KURULU ASİL LİSTE DENETİM KURULU YEDEK LİSTE


1- Aslan Deniz 1- Alpay Aydemir
2- Fetilay Kurt 2- Vehbi Kıranşal
3- Olgun Peker 3- Aytaç Demir

ÜST KURUL DELEGELERİ

1-Sezin Türkkal 2- Emel Koçoğlu 3- Hanife Serindere


HARS HEYETİ

Başkan; Yücel Alpay Demir

M. Eren Elmalı Süleyman Pekin Fatma Gülşen
Numan Uysal Mustafa Atalay Osman Özmen
Mehmet Ali Karadaşlı Muharrem DemirkolGazi Ceylan Uçgun
Fikret Hocaoğlu İsmail Yıldızdoğan Tekin Yeken
Gürkan Uysal Serdar Filiz Feyzullah Divli
Erkan Büyüksökmen Filiz Kıymaz Tuğrul Gök
Canan Cibelik Çetin Gürol M. Taylan Katak
Mahmut Erkmen Mahmut Akgün Kutlay Yediel

20 Mar 2021 - 17:21 - Siyaset

Muhabir Busenur Küpeli


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Tüm Kocaeli Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Tüm Kocaeli hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Tüm Kocaeli editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Tüm Kocaeli değil haberi geçen ajanstır.Kocaeli Markaları

Tüm Kocaeli, Kocaeli ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (262) 239 39 55
Reklam bilgi